קידום אתרי וורדפרס

בניית אתרים בוורדפרס

מהי וורדפרס ולמה כדאי להשתמש בה כדי לבנות אתרי אינטרנט? מה התהליך המומלץ של בניית אתרים? מי זקוק לאתרי וורדפרס?

וורדפרס היא מערכת ניהול תוכן, המיועדת לבניית אתרים ובלוגים, שבה משתמשים הלכה למעשה כדי לבנות אתרי אינטרנט למגוון רחב של מטרות. היות ולוורדפרס יתרונות רבים, היא מאפשרת גם לבעלי עסקים קטנים לבלוט במרחב המקוון.

מאפייני וורדפרס כמערכת ניהול תוכן

מערכת ניהול התוכן של וורדפרס מופצת באופן חופשי. בפועל, זה אומר שמתכנתים משתפים פעולה כדי לחזק ולשפר אותה תוך כדי תנועה. שיתוף הפעולה תורם למערכת והופך אותה לדינאמית יותר.

שימוש במערכת תוספים

וורדפרס נשענת על שימוש בתוספים. התוספים מאפשרים להתאים כל אתר אינטרנט לצרכים של הלקוח ולטופס האפיון. כמו כן, בניית אתר וורדפרס מתבססת על ארכיטקטורה של תבניות.

היתרונות העיקריים של וורדפרס לבניית אתרים

מערכת ניהול תוכן פתוחה, מאובטחת ונגישה הופכת את וורדפרס לפלטפורמה הכי נוחה לבניית אתרי אינטרנט. בנוסף, עלות השימוש בה לבניית אתר נמוכה בהשוואה לאלטרנטיבות.

פיתוח מותאם אישית

הדרך לנצל את היתרונות של בניית אתרים בוורדפרס היא להשקיע בתהליך האפיון. בשלב הראשון של האפיון נדרש שיתוף פעולה בין הלקוח לבין המתכנתים, כאשר בשלב השני עורכים סקיצות של אלמנטים גרפיים ותוכן.

בניית אתר לפי תבנית עיצוב – בעלי עסקים יכולים לבנות אתר בוורדפרס לפי תבנית עיצוב קיימת. בוורדפרס יש מאות אלפי תבניות שחלקן בחינם וחלקן בתשלום, אך כולן ללא יוצא מן הכלל עומדות בסטנדרטים מחמירים של בקרת איכות.

תחזוקה ותפעול אתר וורדפרס

עוד יתרון של בניית אתרים בוורדפרס בא לידי ביטוי בתפעול הנוח שלהם. תחזוקת האתר מתבצעת על ידי הבעלים וניתן לעדכן תכנים, אלמנטים גרפיים ועוד.

תפעול אתר ללא רקע טכני נרחב

הפלטפורמה של וורדפרס נוחה גם עבור בעלי אתרים שאין להם ידע ורקע – אבל יש להם רצון לבצע פעולות מסוימות בכוחות עצמם (כמו לדוגמה להוסיף פסקה לעמוד קיים). המשמעות היא שאין צורך ברקע טכני על מנת ליהנות מיכולת ביצוע שינויים מסוימים באופן עצמאי.

קהל היעד של וורדפרס

וורדפרס משמשת בעלי עסקים קטנים, בינוניים וגדולים והיא יכולה לעזור גם לארגונים ומוסדות ציבוריים. בניית אתרים בוורדפרס נמשכת זמן קצר ואפשר להשתמש בהם מיד לאחר העלאתם לאוויר.

קידום אתרי וורדפרס

וורדפרס היא פלטפורמה מומלצת לבניית אתרי אינטרנט גם בגלל שקל לקדם אותה. מנועי החיפוש תומכים בשימוש בוורדפרס לצורך קידום אתרים אורגני, מה גם שהפרסומים על גביה מתאימים לרשתות החברתיות.

רוצה יותר כניסות לאתר?