שירות בניית קישורים – למה הוא ממש יכול להקפיץ את העסק שלכם?

איך לעשות כסף באמצעות האתר? (נכסים דיגיטליים)

בשנים האחרונות העולם הדיגיטלי הפך לקרש קפיצה רציני עבור יזמים רבים שרוצים להתחיל את הצעדים הראשונים בעולם העסקים. ישנם דרכים רבות לעשות כסף באינטרנט בסיוע של אתרי אינטרנט והיום נדבר על כמה מהם.

מה שחשוב לדעת לפני שאנחנו מתחילים זה שגם אם שמעתם על המושג של נכסים דיגיטליים צריך להבין שלא מדובר כאן על כסף קל ושעל מנת להצליח בתחום צריך להיות שועלי דיגיטל חזקים במיוחד.

למי שאין ניסיון בתחום חשוב ללמוד מאנשים עם ניסיון על מנת לקצר את הדרך באופן משמעותי. במאמר נסגור כמה דרכים עיקריות שבאמצעותם אפשר לעשות כסף על ידי שימוש באתרים והפיכה שלהם לנכסים דיגיטליים.

בניית אתרים ומכירת שירותים עבור עצמך

אחת הטעויות הגדולות ביותר שעושים אנשים שנכנסים לעולמות הדיגיטל היא לבנות אתר בתחום שהם לא מבינים בו. הדרך הטובה ביותר להתנסות בעולמות הדיגיטל ובאמת לראות האם משהו עובד או לא היא להתחיל בתחום שבו אתה מבין.

אז אם בא לך להציע שירותי בניית אתרים, פרסום ממומן, קידום בגוגל, לימוד נגינה, כתיבת תוכן ועוד… השלב הראשון הוא לבנות אתר לעצמך, לקדם אותו ולהביא לקוחות. יהיה הרבה יותר קל לעשות את זה בתחום שאתה מבין בו להסיק מסקנות מהתהליך.

הידע שלומדים מההתנסות והגלח על עצמך יהיה הרבה יותר גדול ומשמעותי מאשר ידע שנלמד ביצירת עבודה ללקוחות.

אתר קורסים דיגיטליים

קורסים דיגיטליים הם דרך מצוינת לעשות כסף באמצעות אתר. כאן צריך להיות מומחה בתחום מסוים או להכיר מומחה שאתה יכול למכור את הקורסים שהוא יוצר.

מה שמיוחד בנושא של קורסים דיגיטליים הוא שמדובר על השקעה חד פעמית שבה מוכרים רק את הידע ללא הזמן האישי שלך. העלויות תחזוקה של אתר קורסים הם מאוד נמוכות ומדובר בסה"כ על אחסון לאתר ועל שרת אחסון לסרטונים (שהיום יש שרתים מאוד זולים).

את הקורסים אפשר למכור במאות שקלים ולעיתים גם באלפי שקלים בהתאם לערך שאתה נותן ולשם שבנית לעצמך. חשוב לציין שבניגוד לעבר היום מאוד קשה למכור קורסים דיגיטליים בזמן שיש כל כך הרבה ידע בחינם שאפשר לצפות בו ביוטיוב ויש קורסים בעשרות שקלים ב-Udemy.

על מנת למכור קורסים דיגיטליים המשחק צריך להיות על בניית מותג וברגע שאתה מותג ומומחה בתחומך יהיה קצת יותר קל לבצע את המכירה על הקורסים.

פתיחת חנות / דרופשיפינג

אופציה נוספת לעשות כסף באמצעות האתר היא על ידי פתיחה של חנות ומכירת מוצרים. היום היכולת לבנות אתר חנות אינטרנטית פשוטה ביותר ואפשר בכמה שעות להריץ חנות עובדת עם האפשרות לקבל כסף מלקוחות.

יחד עם זאת חנות אינטרנטית זה עסק מסובך, צריך לבצע משלוחים, להציע שירות לקוחות, לנהל מלאי, להביא תנועה לאתר ועוד… מדובר על תהליך מאוד מסובך ומורכב שמתאים בעיקר למי שיש לו חנות פיזית והוא יכול למכור את המוצרים שבחנות.

מכאן מגיעה האפשרות השנייה לעשות כסף עם חנות אינטרנטית וזה הנושא של דרופשיפינג. כאן במקום לנהל מלאי, לספק שירות לקוחות, לדאוג לאיכות המוצר וכו'… אתה מוכר מוצר של מישהו אחר וגוזר עמלה על כל מכירה.

למי ששמע על העולמות של דרופשיפינג זה בדרך כלל מתקשר לעולמות של Ebay, Aliexpress ואמזון אבל בפועל יהיה מאוד קשה לעשות שיווק שותפים שם כי התחרות ממש גדולה.

לעומת זאת אם אתה מצליח לבנות אתר ומותג בעצמך ולבצע את השיווק על מוצרים של חברות קצת יותר קטנות שאין תחרות גדולה על המוצרים שלהם הסיכוי להצלחה יהיה יותר גדול.

טיפ נוסף הוא לבצע מכירה של מוצרים שמאפשרים להרוויח מכל מכירה ולא לנסות להתחרות על מוצרים של כמה עשרות שקלים כי זה לא שווה את ההשקעה והזמן.

שיווק שותפים

אופציה נוספת ומאוד פופולרית היא שיווק שותפים. מה שמיוחד באפשרות הזאת היא היכולת לפרסם מוצר של מישהו אחר ופשוט להפנות אל האתר שלו בתמורה לעמלה עבור כל מכירה שאתה מפנה.

הרעיון בשיווק שותפים הוא שאתה פונה אל ספק מסוים שמריץ תוכנית של שיווק שותפים ואתה מציע לשווק את המוצרים שלו.

בדרך כלל אתה מקבל קישור שאתה אמור לפרסם באתר ואם אחד הגולשים באתר שלך לוחץ על הקישור ורוכש את המוצר אתה מקבל עמלה לפי הסכום שסיכמתם עליו מראש.

בתוך הקישור יש פרמטרים שמאפשרים לזהות אותך בתור מי שהפנה את הגולש ולפי זה המוכר של המוצר שאותו אתה משווק יודע לשייך את העמלה על המכירה אליך.

מניסיון אפשר לעשות בתחום הזה כסף וכאשר מדובר על מכירה משיווק אורגני אז בכלל זה סיבה לחגיגה.

מה שכן חשוב מאוד להשקיע את רוב המאמצים בתוכניות שותפים שמביאות סכומים נכבדים לפחות ורצוי לקבל לפחות $50 לכל מכירה. אופציה נוספת שגם יכולה להיות יעילה היא עמלה קטנה יותר אבל אחוז מתמשך של העמלה (לדוגמה 10% באופן חודשי כל עוד הלקוח נשאר לקוח של העסק).

פניות של לקוחות

לשועלי הקידום שבניכם יש אופציה נוספת שתאפשר להרוויח כסף. לאחר שלמדת איך לקדם אתרים בעצמך ולמדת איך לספק תוצאות מהאתרים שבנית זה הזמן לבנות אתרים נוספים בתחומים שונים.

הרעיון פה מאוד פשוט, בונים אתרים בתחום מסוים (הרחקת יונים, עריכת דין, מנעולן, ניקיון וכו'…), מקדמים את האתר בגוגל עד שהוא מתחיל להביא לקוחות וברגע שיש מספיק פניות מנסים למצוא בעל עסק שישלם על הפניות האלו.

בדרך כלל אפשר לגבות תשלום לפי כמות פניות או השכרה חודשית של האתר בתמורה לסכום חודשי גלובלי. לדוגמא אם אתם מקדמים אתר של אולמות אירועים – דרך התשלום העיקרית עשויה להיות בלידים חודשיים.

מה שחשוב לדעת זה שלמצוא מישהו שיהיה מוכן לשלם על האתר ולא יבלבל את השכל יותר מידי זה לא פשוט ולכן לפעמים יהיה רעיון טוב קודם כל למצוא את בעל העסק לפני בניית האתר ולפי זה להחליט מה יהיה הנושא וחשוב גם להשכיר את האתר למישהו שמכירים וסומכים עליו.

אחד החסרונות הגדולים של השיטה הזאת היא שזה לוקח הרבה מאוד זמן לבנות אתר, לקדם אותו בגוגל ולהתחיל להביא כמות מספיק גדולה של לקוחות כדי לגבות על זה כסף.

במינימום כדי להגיע לתוצאות זה יכול לקחת חצי שנה ולפעמים גם כמה שנים בהתאם לרמת התחרות.

מכירת קישורים

לאלו מכם שמתחילים לבנות הרבה אתרים שונים ולנסות למכור מהם לידים כאן נפתחת אופציה נוספת של הנושא של מכירת קישורים.

למי שמבין קצת בעולמות של קידום בגוגל, חשוב לדעת שעל מנת לקדם אתר צריך להזרים לו קישורים חיצוניים על בסיס קבוע. קישור חיצוני זה אתר שמקשר אל האתר שלך ובכך מחזק אותו.

למעשה חלק עיקרי מהריטיינר של מקדם אתרים הולך על הנושא של קישורים חיצוניים ובעלי עסקים שמעוניינים לקדם את האתר לבד ללא מקדם אתרים יצטרכו סיוע של קישורים חיצוניים.

כאן אפשר להציע את השירות של קישורים חיצוניים ואם יש לך אתרים חזקים יש לך גם את היכולת למכור מהם קישורים.

בדרך כלל העלות של קישור יכולה להגיע לכמה מאות שקלים בהתאם לכוח של האתר. חשוב לדעת שאם אתה לא מקדם אתרים קצת קשה להגיע אל בעלי עסקים שרוצים לרכוש קישורים אז השיווק כאן עשוי להיות מעט מורכב.

פרסום מודעות/באנרים

אפשרות נוספת שמאוד קשה להרוויח ממנה כסף היא האפשרות של פרסום מודעות/באנרים בתוך האתר. כאן על מנת להרוויח כסף צריך אתר שמקבל כמות כניסות מאוד גדולה ובארץ קשה להגיע לכמות כניסות משמעותית שתאפשר רווח מפרסומות.

הרווח ממודעות הוא יחסית נמוך ואחד הספקים המרכזיים שמאפשרים לפרסם מודעות באתר הוא Google Adsense.

בדרך כלל זה תלוי גם בסוג האנשים שמגיעים אל האתר, אבל כדי לתת כיוון לסכומי הרווח על כמות כניסות של אזורי ה-10,000 כניסות בחודש אפשר להרוויח סדר גודל של 100-200 ש"ח וזה הופך את פוטנציאל הרווח לממש נמוך.

לימוד בניית אתרים + קידום בגוגל

דיברנו כאן על מרבית הדרכים הפופולריות שבאמצעותם ניתן להרוויח כסף באמצעות אתר אינטרנט. מכאן ועד הנקודה שבה באמת מרוויחים כסף יש דרך ארוכה והרבה דברים ללמוד.

על מנת להצליח בתחומים האלו חשוב ללמוד 2 תחומים עיקריים.

התחום הראשון שחשוב ללמוד זה התחום של בניית אתרים בוורדפרס בצורה נכונה. היום באמצעות התוסף של אלמנטור אפשר לבנות אתרים בצורה פשוטה ומהירה. אם יש לך קצת הבנה במערכת של וורדפרס קורס אלמנטור מהיר יאפשר לדעת לבנות אתרים ברמה גבוהה בכמה ימים.

התחום הבא שמאוד חשוב להכיר זה קידום אתרים. רוב אפיקי הפרסום היום מאוד יקרים וקשה להגיע לתוצאות ולרווח משמעותי כאשר המוצר זול ולכן הדרך הטובה ביותר לעשות כסף היא להביא תנועה אורגנית ואת זה אנחנו עושים באמצעות קידום אתרים בגוגל.

זאת הסיבה שמעבר ליכולות בניית אתרים הדבר הבא החשוב ביותר זה קידום בגוגל. ביחד עם קידום בגוגל רצוי גם ללמוד קצת על שיווק, פרסום, קופירייטינג ותחומים נוספים שיעזרו להעביר את המסרים שלכם באופן טוב יותר.

 

SEOFAST

יוחאי ירמיהו

עוסק בתחום של פיתוח אתרים ועיצוב גרפי למעלה מ-15 שנה. הבעלים של בית הספר לוורדפרס ושל YYDevelopment. נינג'ה מומחה לוורדפרס, מפתח תוספים ותבניות בהתאמה אישית והיוצר של הקורס המקיף ביותר בארץ ללימוד בניית אתרים בוורדפרס.

רוצה יותר כניסות לאתר?